Jaký bude asi rok 2018 – nejspíš plný změn.

Važení a milí přátelé, kamarádi, příznivci, fanoušci, to vše samozřejmě obého pohlaví

Rok 2018, je především rokem našeho 35tého výročí a to se musí náležitě oslavit, přece jenom jsme ušli dost dlouhou cestu a ač trochu unavení, tak ještě pořád plní elánu do dalšího zpívání a pořádání. Tedy vězte, že hlavní výroční koncert bude 8. září 2018 v Docela velkém divadle v Litvínově, toto datum je už domluvené napevno a náš koncert s hosty se bude odehrávat na velké scéně DVD. To, že tam budeme mít hosty z řad muzikantů, kteří s námi nějaký ten čas v kapele pobyli, to je samozřejmé. Můžete se tedy těšit na Petra a Marka Gartnerovi, Zdeňka Lucáka, všichni kapela Album, ti s námi kdysi v roce 1990 dávali první tvář, tehdy už kapely Stráníci a spol, dalším hostem bude Jaroslav Popelka, který s námi působil v období let 1989 – 95, těšíme se na hosty Jindřišku a Honzu Brožovi s Jirkou Maškem, kteří nejen, že s námi dva skvělé roky hráli (1996 – 98), ale natočili s námi naše první CD – Ať žije nostalgie, dále na Davida Watzla s nímž jsme vydali CD – Staré město (2002), na Rendu Ježka Kříže a Tomáše Anťu Kuncla – CD Písničky, které jsme potkali (2006) a hlavně na Mirka Ošance se kterým muzikantskou káru tlačíme už od roku 2002 s projektem Stráníci a Míra Ošanec, kde od roku 2016 funguje i Jirka Knack Znamenáček a natočili jsme s nimi CD – Písničky, které jsme potkali (2017). Chtěli bychom, aby se této taškařice zůčastnil i náš, celou dobu nás podporující patron, Jaroslav Sasmon Lenk, který vydal tři z našich CD a točili jsme je ve spolupráci s jeho bratrem Jirkou Budvárkem Lenkem, v jejich studiu. Program našeho výročáku naleznete po potvrzení hostů a ustálení dramaturgie zase zde na našem webu.  Takže to je vlastně hlavní událost příštího roku.

Další vámi navštěvovaný a už zažitý, je tradiční festival – Potlachu Stráníků, který bude také věnován našemu výročí a kde každý z účastníků bude hrát alespoň jednu naši věc ve vlastní aranži, ale přece jen dozná určitých změn a to především v místě pořádání a spoluprací s jiným přípravným týmem. Jistě víte, že jsme sedmnáct let pořádali tento festiválek na pozemku kozí farmy U Drexlerů v obci Kalek, ale také jistě víte, že 25.února 2017 odešel k nebeskému ohni náš veliký kamarád, rádce a nerozlučný přítel Vašek Drexler.  Člověk nezasvěcený, který přijede na festival, by samozřejmě nedoznal změny, ale Vašek byl především duší této akce a s jeho odchodem se vše mění a my nechceme udržovat něco jen proto, že to tam bylo takové jaké bylo, za což z osmdesáti procent mohl především Vašek spolu se svou Terezkou, přeneseme tedy Potlach u Stráníků do našeho domova v Českém Jiřetíně na pozemek horské chaty Barbora, kde hospodaří Zbyněk s Alenkou, lidé, kteří samozřejmě nemůžou a ani nechtějí zastoupit duo Drexlerů, ale mají spoustu elánu k naší spolupráci a dokáží stejně kvalitně zajistit vše, co my k takové akci potřebujeme včetně ubytování, občerstvení, podia atd. Ale protože nechceme s našimi přáteli na Kalku ukončit spolupráci úplně a víme, že by si to ani Vašek nepřál, tak budeme spolu s nimi připravovat jednou za rok, nejspíš v březnu, takový malý vzpomínkový večer na Vaška, kam budou jezdit muzikanti, přátelé, kamarádi, kteří se s Vaškem a Terezkou znali a měli je rádi. Věřte, že ten Vašek tam nakonec bude někde taky.

Další z našich spolupořadatelských počinů je Vlásenický budík Káji Kocha, festiválek jednodenní v obci Vlásenice u Kamenice nad Lipou, pod patronací pana starosty Milana Houška, ten dozná jen změny v termínu a to nejspíš na druhý víkend v červenci., vše je zatím v jednání.

Dvoudenní festival Folkové setkání v Herálci je zatím beze změn, tam jsme si dost užili v minulých letech stěhováním z místa na místo taky dost, ale prostor hasičské Ranveje je plně vyhovující a vypadá to, že i stabilní. Termín v roce 2018 bude 3 – 4. srpna.

Klubové pořady – Návštěva u Stráníků a Vánoce u Stráníků snad pevně zakotvily v kavárně Docela velkého divadla v Litvínově v termínech posledních pátků v měsíci, mimo letní folkovou sezónu. Tedy měsíce – září, říjen, listopad, prosinec, leden, únor, březen a duben. Tam bychom chtěli přenést i Krušnohorské kolo Porty.

To jsou tedy změny, které nás v roce 2018 čekají, držte nám palce ať vše proběhne v klidu a pohodě a my se zase budeme těšit na to, že se na našich akcích s vámi potkáme a budeme mít společně dobrou vůli.

V+L Stráníci a jejich parta.

 

Napsat komentář